60 The Download
2 Comment
25.11.2018 Upload date

Ali Çimen - Tarihi Değiştiren Günler

Tarih, Siyaset ve Araştırma Konulu Kitaplar

Tarihi Değiştirenler Serisi tüm hızıyla devam ediyor…

Serinin 9. Kitabı tarihte dönüm noktası olan günlere odaklanıyor…
"O sırada Türkiye'de ne oluyordu?" bölümüyle de okurlara karşılaştırmalı tarih imkanı sağlıyor…

Süveyş Krizi, Vietnam Sendromu, Neil Armstrong, Baas Partisi, Keşmir Sorunu, Kore Savaşı, Uzun Yürüyüş, Bağımsızlık Bildirgesi, Büyük Bunalım, New Deal, İran İslam Devrimi, Amerikan İç Savaşı, Cemal Abdül Nasır, 11 Eylül Saldırıları, Mahatma Ghandi, Başkan Kennedy, Kıbrıs Barış Harekâtı, Mehmet Ali Ağca, İnebahtı, Çernobil, Petrol Krizi, Normandiya Çıkartması, Saddam Hüseyin, Pearl Harbor Baskını, El Kaide, Everest, Apartheid, Gagarin, Perestroika, Başkan Mao, Konstantinopol, Waterloo, Küba Füze Krizi, Savaşların Anası, Afganistan'ın İşgali, Berlin Duvarı, Haçlı Seferi, Sivil İtaatsizlik, Tiananmen Olayları, Macar Ayaklanması, Prag Baharı, Nelson Mandela, Enosis, Politbüro, Klonlama, İnternet, Viyana Kuşatması, Filistin-İsrail Barışı, Napolyon, Soğuk Savaş, JFK, Albaylar Cuntası, Martin Luther King, Ekim Devrimi ve daha onlarcası...

BU İSİMLER VE KAVRAMLAR HAYATIMIZA NASIL GİRDİ DERSİNİZ?

bbg 7 ay önce

Bu yazarın hemen hemen her kitabını okudum diyebilirim. Gerçekte okunmayi ve takdiri hakediyor. O kadar ilginç günler öğrendim ki gerçekten devam serisi sursun istiyorum. Mesela tarihi değiştiren kadınlar gerçekten okunasi ilginc bilgiler veriyor. ..

enc34 7 ay önce

Kitap, tarihi değiştiren, tarihte iz bırakan olayların anlatılması ve sonuçlarının değerlendirilmesi bakımından ilgiyle okunması gereken bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Dünyada çok önemli olaylar olduğu dönemlerde Türkiye’de hangi konuların gündemde olduğu karşılaştırmalı olarak anlatılıyor. Kitaptan Gandhi’nin bir sözünü paylaşmak istiyorum. “Eğer zalimlere karşı zalimlerin usullerini kullanırsak, onlardan farkımız kalmaz.”