109 The Download
2 Comment
25.11.2018 Upload date

Ayşe Kulin Handan

Roman ve Öyküler

Yalnız bir kadın mutlu olabilir mi?


 


“Aşklarını kendileri yaratır, sonra da elleriyle yok mu ederdi bütün kadınlar, yoksa ben mi böyle tuhaftım?


Yalnız bir kadın güçlü olabilir miydi? Mutlu olabilir miydi?”


 


Başına buyruk haliyle; hataları, sevapları, acıları, sakarlıkları, sonsuz içtenlikteki aşkları ve zaaflarıyla hepimizden bir şeyler taşıyan, ama aynı ölçüde özgün, benzersiz bir karakter, Handan…


 


70’lerin çocuğu Handan, hayatının son derece hassas bir noktasında (yaralı bereli orta yaşında), Halide Edib Adıvar’ın ölümsüz eseri Handan’ın eşliğinde bir keşif, bir hesaplaşma yolculuğuna çıkmaya zorlanır. Bu yolculuk ki aşklar, aldatmalar, aldanmalar, ölümler ve entrikalardan geçecek, dahası, İstanbul’un tarihinin en hareketli, en renkli ve en “gazlı” günlerini, hem de tam ortadan kat edecektir…


 


Ayşe Kulin her güçlüğe, her şarta göğüs geren ve “asla pes etmeyen” bir kadının, Handan’ın sıra dışı, şakrak ve capcanlı hayat mücadelesine davet ediyor okurları.


(Tanıtım Bülteninden)


Ece 3 ay önce

İlk başlarda hiç beğenmeyecekmişim gibi gelse de suan hayran kalarak okuyorum. Ayşe Kulin kitaplarına bu aralar çoktan sarmış birisi olarak yine güzel bir roman ortaya çıkardığını düşünüyorum. Şiddetle tavsiye ediyorum... :))

seven 5 ay önce

Halide Edip Adıvar'ın aynı isimli eserine atıfları bulunan güzel bir kitap. Önyargıyla okumuştum. Beğeneceğimi hiç sanmıyordum açıkçası ama beğendim. Fena değildi yani. Ayşe Kulin yazıldığı dönemin dünyasına da kayıtsız kalmadan iyi bir roman çıkartmış ortaya.