110 The Download
0 Comment
04.02.2019 Upload date

Hamdi Tayfur-Yüzleşme Din Tarih Siyaset

Tarih, Siyaset ve Araştırma Konulu Kitaplar

FILE TYPE: pdf FILE SIZE: 2 MB

Bu kitabı, yaklaşık on yıldır içli dışlı olduğum sanal âlemdeki muhtelif sitelerde yazdığım deneme ve makalelerle, facebook?taki paylaşım ve yorumlarımdan yaptığım seçmeleri derleyerek oluşturdum.

Böyle bir kitabı hazırlamaktaki birinci amacım, yazdıklarımın sanal dünyanın derinliklerinde kaybolup gitmesine gönlümün razı olmamasıydı. Yazdığım hiçbir şeyi eğlence olsun, vakit geçsin, ben de bir tepki vereyim, beğeni toplayayım, insanlara vaziyet edeyim veya hava atayım diye yazmadım.
Yazdıklarımın hepsi düşünce ve duygu dünyam ile vicdani tepkilerimin birer izdüşümüdür. Aynı zamanda her biri tarihe düşülen birer (kişisel) not mesabesindedir. Paylaşımlarda salt teorik ve soyut düşüncelerle hiç işim olmadı. Sadece hayatın içinden gelen, tartışılan, bir sorun olarak orada duran
meseleler üzerinden düşüncelerimi, duygularımı ve içsel tepkilerimi dile getirdim. Ancak tüm bu pratik sorunları, teorik düşüncelerim ve ilkelerim ile bağdaştırarak ele almaya çalıştım. Pratik tartışmalar ve sorunlarla at başı giden bu notlarımın ve yazılarımın kaybolup gitmesine izin vermeden literatüre geçmesini arzuladım.