BasicDB Hatası:
SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ')' at line 1
İsrafil Balcı - Vahyin Gölgesinde Siyer & Mekke Dönemi 1 * | pdf indir | e-Kitaplar | e-kitap indir
420
5
04.02.2019

İsrafil Balcı - Vahyin Gölgesinde Siyer & Mekke Dönemi 1

Yazar(lar): Yazar Belirtilmemiş!

Dini Kitaplar ve Araştırmalar
pdf 5 MB

Rivayetlere mesafeli duran görüş, sadece vahyin verileri ile ed-Din’in mesajının veya Resulüllah’ın öğretisinin anlaşılabileceğini savunurken, rivayetleri önceleyen -hatta kutsayan- geleneksel anlayış ise tam aksine vahyin verilerini adeta görmezden gelerek siyer algısını bütünüyle rivayetlerden müteşekkil bir peygamber telakkisine sabitlemiştir. Hiç kuşku yok ki, bu telakki daha büyük problemleri beraberinde getirmiştir. Kısaca her iki yaklaşım da ciddi ölçüde problemli ve bize göre eksiktir. Aksine sağlıklı bir siyer inşası için ikisi de gerekli ve elzemdir. Önemli olan müellifin vahiy ve rivayetler arasındaki ayrımı yapabilmesidir.
Bugün var olan siyer eserlerinin tamamına yakını rivayet merkezli bir bakış açısıyla yazıldığı için birçok yönden marazi unsur içerir. Nitekim Resulüllah’ın sîreti veya nübüvveti hakkında problemli veya vahiyden kopuk telakkilerin oluşmasının arkasında rivayetlerden müteşekkil siyer yazımının/anlatımının oldukça ciddi etkisi vardır. Elinizdeki çalışma vahyin mutlak bağlayıcılığı çerçevesinde kaleme alındığı için birçok noktada geleneksel kabullerden ayrılmaktadır.

bayburtlu 4 gün önce

PEYGAMBERİMİZİN HAYATI BİZ MÜSLÜMANLAR İÇİN ÖNEMLİ. ZİRA ONUN ÜMMETİ OLARAK ONU ÖRNEK ALABİLMEK HER MÜSLÜMANIN ŞİARI OLMALIDIR. TABİ Kİ PEYGAMBERİMİZİN HAYATI İLE İLGİLİ BİRÇOK ESER YAZILMIŞTIR. ANCAK FAKİR; GERÇEK OLMAYAN AŞIRI SÜSLENMİŞ ANLATIMLARLA, MAKSADI AŞAN DURUMLARIN OLUŞABİLECEĞİ KANAATİNDE. DOLAYISIYLA VAHİYLERLE ÇELİŞEN ANLATIM-YORUMLARI BU KATEGORİDE DEĞERLENDİRİYORUM.

ciga 1 ay önce

indirebilirsek ne iyi olacak

sairsessiz 1 ay önce

İsrafil hocayı yeni tanımaya başladım. değişik şeyler söylüyor. başlangıç için bir kitabını okumak gerektiğini düşünüyorum.

adiguzellerden 2 ay önce

Peygamber efendimiz sav hayatı her müslümanın bilmesi gereken bir hayattır doğumundan ölümüne kadar bize biz olabilmemiz için fayda sağlıyacak okadar şey varki bir gün efendimiz sav ona yeni yeni peygamberlik gelmeye başladığında bir dağa çıkıyormuş sapkın insanların içinde kurtulabilmek için orada cebrail as ona ilk vahyini yaptıktan sonra o yük ona okadar ağır gelmişki oracıkta bayılıp kalmış..

gorket 2 ay önce

Çok güzel bir site ve iyi bir kitap sitesi olduğunuzu düşünüyorum. Sizleri tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum. Bu sitenin bana olan faydası çok fazla ve bundan dolayı sizleri sonsuz teşekkür ve minnetle anıyorum. Sizi akrabalarıma da öneriyor ve bu siteden yararlanmalarını istiyorum

"> ');