917 The Download
8 Comment
20.09.2018 Upload date

Mahfi Eğilmez - Örneklerle Kolay Ekonomi

Ekonomi İçerikli Kitaplar

Bu kitabın amacı, yalnızca ekonomiyi en basit haliyle anlatmak ve okuyan herkesin ekonomiyle ilgili söylenenleri, yazılanları, tartışılanları rahatça izleyebilmesini sağlamakla sınırlıdır.

"Ekonomide ilk ders kıtlıktır. Buna göre ihtiyaçları karşılamakta kullanılan her şey kıttır. Siyasetteki ilk ders ise ekonomideki ilk dersin dikkate alınmamasıdır." Thomas Sowell

"Finans, parayı elden ele geçirip sonunda kaybetme sanatıdır." Robert W. Sarnoff

"Bugünün krizi yarının şakası olur." H. G. Wells
(Tanıtım Bülteninden)

İdris Uzuntepe 2 gün önce

Ekonomiyi en basit haliyle anlatılmış çok öğretici bir kitap olduna inanıyorum kısa bir not(Sayfamızda; Düşündüren Sözler Düşündüren Mesajlar, Düşündüren Laflar yer almaktadır. Bana, “gözlerimi geri verin” diyor, Hiroşimalı çocuk. Bana, sevinçlerimi geri verin. Sizin olsun Hiroşima, Nagazaki, Japonya. Sizin olsun tümden dünya. Bana, yalnız, gözlerimi geri verin… Duygularınıza dikkat edin Davranışlarınıza dönüşür. Davranışlarınıza dikkat edin Alışkanlıklarınıza dönüşür. Alışkanlıklarınıza dikkat edin Değerlerinize dönüşür. Değerlerinize dikkat edin Karakterinize dönüşür. Karakterinize dikkat edin Kaderinize dönüşür. İstediğini söyleyen istemediğini işitir.

Acar 1 hafta önce

Özellikle ekonomiye ilgi duyanların, yavaş yavaş eğilmek isteyenler için başlangıç düzeyinde bir kitap. Okumasının mantıklı ve eğlenceli olduğunu düşünüyorum.

dirayet 1 ay önce

Gayet faydalı bir site emeği geçenlere teşekkürler

Yücel 1 ay önce

Okumadan okumaya fark var, toplama odaklanalım.

nagato 1 ay önce

Ekonomiyi en basit haliyle nasıl anlatırdım ben bilemiyorum ancak Mahfi bey yapmış zaten yapacağını. Ozellikle günümüz şartlarında ne oluyor bu ekonomiye anlam verebilmek için herkesin okuması gereken bir kitap. Nedendir bilinmez cogu kutuphanede ya bulunmuyor ya da alınmış ama elektronik ortamda boyle endiseler cok şükür, kıtlık ekonomisi yok sanal alemde.

Alperen Turan 1 ay önce

Kitap okumak iptiladır müptelalara selam

Mr Kemal 2 ay önce

Kitap, sanattır

Emrah Ovq 4 ay önce

Cok faydali bir site,emegi gecenlere tesekkurler