2560 The Download
20 Comment
20.09.2018 Upload date

Mahfi Eğilmez - Örneklerle Kolay Ekonomi

Ekonomi İçerikli Kitaplar

Bu kitabın amacı, yalnızca ekonomiyi en basit haliyle anlatmak ve okuyan herkesin ekonomiyle ilgili söylenenleri, yazılanları, tartışılanları rahatça izleyebilmesini sağlamakla sınırlıdır.

"Ekonomide ilk ders kıtlıktır. Buna göre ihtiyaçları karşılamakta kullanılan her şey kıttır. Siyasetteki ilk ders ise ekonomideki ilk dersin dikkate alınmamasıdır." Thomas Sowell

"Finans, parayı elden ele geçirip sonunda kaybetme sanatıdır." Robert W. Sarnoff

"Bugünün krizi yarının şakası olur." H. G. Wells
(Tanıtım Bülteninden)

alenars 1 ay önce

ekonomi hakkında 0 bilginiz varsa harika bir kitap. gazete, ekonomi haberlerinden daha fazla şey anlamanızı sağlar. enflasyon, gsmh,stagflasyon, üretim, tüketim, ekonomi, büyüme, faiz... gibi kavramları güzelce açıklamış, örneklemiş, basitleştirerek anlatmış. eğer ekonomiye birazcık ama birazcık ilginiz varsa; kitaptaki çoğu terimi zaten biliyorsunuzdur ve aşinasınızdır. emeğine sağlık, harika bir temel kitap olmuş.

adem-akdemir 2 ay önce

Okuyunca kitapla ilgili yorum yapacağım.

nma1996 2 ay önce

mahfi eğilmez hocanın kitabını merakla okuyacağım

sdtsnc 9 ay önce

Ekonomiyi en basit haliyle nasıl anlatırdım ben bilemiyorum ancak Mahfi bey yapmış zaten yapacağını. Ozellikle günümüz şartlarında ne oluyor bu ekonomiye anlam verebilmek için herkesin okuması gereken bir kitap. Nedendir bilinmez cogu kutuphanede ya bulunmuyor ya da alınmış ama elektronik ortamda boyle endiseler cok şükür, kıtlık ekonomisi yok sanal alemde.

hllsaglam 11 ay önce

Gerçekten çok güzel kitap ilişkilri güzel anlatmış

kartal-58 11 ay önce

VEHBİ KOÇ'un hayatı DERLEME Kitabında vehbi koç'un ilk gençliği tecrübe ve sonrasında iş yaşamında kazandığı başarılarını anlattığı ve yaşamından kesitler sunan akıcı bir kitap. Doğrusu yalın bir anlatımla yazılmış heyacanlı bir insanın yaşadığı zorlukları ve iş azmini okurken içimde hissetiğim bir kitap.O kadar çok iş için çalışmış ki özel hayatına dair hiçbir bilgi vermemiş. İş disiplini ve özellikle yabancılarla çalışma aşamasında sürekli musevi asıllı insanları kullanması çok akıllıca! Bu nedenle de istediği tüm anlaşma ve temsilcilikleri daha kolay elde etmiş!

livingdiscovery 11 ay önce

Ekonomi ilmine giriş yapmak isteyen herkese okumaya özellikle Mahfi Eğilmezin bu kitabından başlamasını tavsiye ederim. Yalın diliyle karmaşık görünen konulara güzel bir başlangıç niteliğinde. Zaten bir konuyu en sade şekilde anlatabiliyorsanız o konunun en uzmanı sizsiniz derler ya Mahfi Eğilmez de bunu kanıtlamış.

Said Gümüş 1 yıl önce

Uzun süredir takip ettiğim beğendim bi yazar

benseno 1 yıl önce

Bu kitap özellikle ciddi bir şekilde ekonomi ilmine giriş yapmak isteyen ve bu konunda fikir sahibi olmak isteyenler için ideal bir kitaptır. Sade ama doyurucu bir anlatımı var. Dili de çok yalındır. Ekonomi mefhumu sıkıcı olmaktan çıkarıp bir cazibe katmış. Yaklaşık 190 sayfalık olan bu kitap ayrıca bir çok merak edilen ve anlam olarak çok karıştırılan kavramları açıklamış ve örneklerle somut hale getirmiştir. Mahfi Eğilmez'in diğer kitapları özellikle Küresel Finans Krizi de takdire şayan bir diğer kitaptır.

nazlii 1 yıl önce

Mahfi Hoca inanılmaz bir insan yahu. Benim gibi ekonominin e sinden anlamayan biri bile kitapları sayesinde ekonomiyi anlayabiliyorsa herkes anlar emin olun. Çok değerli bir eğitimci olduğunun kanıtı bu eserler.

Melih Taskaya 1 yıl önce

Bakalım nasıl bir site

ahmetemreaksoy 1 yıl önce

Kitap gerçekten çok yararlı bilgiler icermekte. Ekonomiyle hiç alakası olmayanlar bile bu kitapla temel bilgileri kolayca öğrenebilir. Giriş kitabı niteliğinde bir kitap. Sade ve anlaşılır yazilmis. Sıkıcı değil. Ekonomi hakkında bilgisi olmayıp en azından temel düzeyde bilgi edinmek isteyenler için biçilmiş kaftan bir kitap. Tavsiye ederim

İdris Uzuntepe 1 yıl önce

Ekonomiyi en basit haliyle anlatılmış çok öğretici bir kitap olduna inanıyorum kısa bir not(Sayfamızda; Düşündüren Sözler Düşündüren Mesajlar, Düşündüren Laflar yer almaktadır. Bana, “gözlerimi geri verin” diyor, Hiroşimalı çocuk. Bana, sevinçlerimi geri verin. Sizin olsun Hiroşima, Nagazaki, Japonya. Sizin olsun tümden dünya. Bana, yalnız, gözlerimi geri verin… Duygularınıza dikkat edin Davranışlarınıza dönüşür. Davranışlarınıza dikkat edin Alışkanlıklarınıza dönüşür. Alışkanlıklarınıza dikkat edin Değerlerinize dönüşür. Değerlerinize dikkat edin Karakterinize dönüşür. Karakterinize dikkat edin Kaderinize dönüşür. İstediğini söyleyen istemediğini işitir.

Acar 1 yıl önce

Özellikle ekonomiye ilgi duyanların, yavaş yavaş eğilmek isteyenler için başlangıç düzeyinde bir kitap. Okumasının mantıklı ve eğlenceli olduğunu düşünüyorum.

dirayet 1 yıl önce

Gayet faydalı bir site emeği geçenlere teşekkürler

Yücel 1 yıl önce

Okumadan okumaya fark var, toplama odaklanalım.

nagato 1 yıl önce

Ekonomiyi en basit haliyle nasıl anlatırdım ben bilemiyorum ancak Mahfi bey yapmış zaten yapacağını. Ozellikle günümüz şartlarında ne oluyor bu ekonomiye anlam verebilmek için herkesin okuması gereken bir kitap. Nedendir bilinmez cogu kutuphanede ya bulunmuyor ya da alınmış ama elektronik ortamda boyle endiseler cok şükür, kıtlık ekonomisi yok sanal alemde.

Alperen Turan 1 yıl önce

Kitap okumak iptiladır müptelalara selam

Mr Kemal 1 yıl önce

Kitap, sanattır

Emrah Ovq 2 yıl önce

Cok faydali bir site,emegi gecenlere tesekkurler