106 The Download
1 Comment
09.01.2019 Upload date

Robin S. Sharma - Ermiş, Sörfçü Ve Patron

Kişisel Gelişim

FILE TYPE: epub FILE SIZE: 180 KB

Robin Sharma'dan muhteşem, yaşam değiştiren bir eser..."

Mark Victor Hansen, Yazar


"Harika bir hayat yaşamaya hazırsanız, bu sıradışı kitabı okuyun!"

Richard Carlson, Yazar


Bu sıradışı kitabın sayfaları arasında, hayatınızı baştan yaratmanın ve kişiliğinizin en iyi haliyle tekrar bütünleşmenin pratik ve güçlü sürecini keşfedeceksiniz. Etkileyici hikâyesiyle Ermiş, Sörfçü ve Patron size derin bir bilgelik ve kaderinizi keşfetmenize yarayacak pratik öğretiler sunuyor. Varoluş sebebinizi bulun ve aradığınız sonsuz mutluluğa erişin.
Hayatınızı en iyi şekilde yaşamanıza rehber olacak bu devrim niteliğindeki kitapta:

 • Gerçek niteliklerinizi açığa çıkarıp hünerlerinizi sergilemeye,
 • Korkularınızı özgürlüğe, yaralarınızı bilgeliğe çevirmeye,
 • Zihninize hükmedip kalbinizi açmaya ve ruhunuzu beslemeye,
 • Gerçek sevgiyle dolu, güzel ilişkiler yaşamaya,
 • Macerayı, gizemi ve eğlenceyi yaşamınıza tekrar katmaya,
 • Kariyerinizde başarıya ulaşıp refaha kavuşmanıza yardımcı olacak bilgiler bulacaksınız.

  Robin Sharma'nın çarpıcı kurgu stiliyle yazılmış olan bu kitap, hayatta tuttuğu yol Robin Sharma'nınkine oldukça benzeyen Jack Valentine isimli bir adamın hikâyesini anlatıyor. Hayatında bir şeylerin eksik olduğunu hisseden Jack daha mutlu, daha sağlıklı ve daha güzel bir hayat yaşayabilmek uğruna yola koyularak üç etkileyici öğretmenin öğrencisi oluyor. Son derece güçlü bir felsefenin varlığını keşfederek içinde yaşadığı gerçekliği değiştirmek ve kaderine ulaşabilmek için adımlar atıyor.


 • cinselsaglik 5 ay önce

  Ermiş, Sörfçü ve Patron; yalın, anlaşılır bir dille yazılmış bir kişisel gelişim kitabı. Robin Sharma kendi anlatımının yanı sıra ünlü bilginlerin sözlerini kullanmış. Bu sözler ile kitabı süsleyip daha bir zengin hale getirmiş. Kitabın sonuna doğru biraz sıkıldığımı söyleyebilirim. Belki bu durum daha önce, böyle bir türü okumadığımdan kaynaklanıyor olabilir. Ama yine de okunmaya değer bir kitap olduğunu düşünüyorum. Kitap, kahramanı olan Jack Valentine ile birlikte kendi içimizin derinliklerine inip, kendimizi keşfedebilme olanağı sağlıyor. Kitap, Jack'in geçirdiği bir kaza sonucu hastaneye yatırılması üzerine başlıyor. Hastanede tanıştığı gizemli oda arkadaşı Cal'ın, Jack için hazırladığı eşsiz armağan ile devam ediyor. Cal, Jack'in küçükken kendisini terk eden babası. Aslında yıllar sonra ortaya çıkan baba, oğluna belki de en büyük iyiliği yapıyor. Hayat koşuşturması içinde kendini kaybedip, yaşadığı hayattan sıkılan oğluna kendini bulması için onu üç bilgeye gönderiyor. Jack'e kendisini bulması için yardımcı olan bilgeler; Ermiş (Mikel), Sörfçü (Moe) ve Patron (Tess)'dur. Bu bilgeler aslında hayatın içindeki insanlardır. Jack'e sırasıyla Nihai Sorular'ı sorarak kendini bulup, daha doğru bir şekilde yaşaması için yardımcı oluyorlar. 1. Bilgece yaşadım mı? 2. Gerektiği gibi sevdim mi? 3. Olağanüstü bir hizmeti nasıl verebilirim? Kitapta beni bir hayli etkileyen, bir detaydan da söz etmek istiyorum. "Çoğu insan zamanlarını hayatında ters giden şeyler için başkasını suçlayarak harcıyor." "Oysa sen bir parmağın ile karşıyı gösterirken diğer üç parmak seni gösteriyor." Bu küçük ama derin detayı bu kitabı okumadan önce ne yazık ki bende bilmiyordum. Sevgiyle kalın. Keyifli okumalar dilerim. :))