BasicDB Hatası:
SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ')' at line 1
Şahin Kılıç - Bizans Kısa Kronikleri Osmanlı Tarihinin Bizanslı Tanıkları * | pdf indir | e-Kitaplar | e-kitap indir
302
3
04.02.2019

Şahin Kılıç - Bizans Kısa Kronikleri Osmanlı Tarihinin Bizanslı Tanıkları

Yazar(lar): Yazar Belirtilmemiş!

Tarih, Siyaset ve Araştırma Konulu Kitaplar
pdf 4 MB

“İsa’nın doğumundan sonra 1553 yılı, 28 Ağustos’ta Sultan Souleimanes [I. Süleyman] büyük bir orduyla Perslerin [Safevi] üzerine yürüdü. O oradan dönerken, Moustafas [Şehzade Mustafa] isimli oğlu ki Hıristiyanları çok severdi, babasına itaat ederek kenti terk etti. O [I. Süleyman] onu [Mustafa] yakalayarak, öldürdü. Bütün ordu babanın kendi oğlunu öldürttüğüne dair bu zavallı emirden haberdar olduğunda, hepsi gözyaşı döktü ve inançsız ve merhametsiz babanın kalpsizliği hakkında az üzülmediler.”

Osmanlı tarihi hakkında irili ufaklı birçok bilgi içeren Bizans Kısa Kronikleri, bu kitapla ilk kez Türkçe olarak yayınlanıyor. Yunanca’dan çevrilen bu metinlerin, Osmanlı kronikleriyle paralel bir okumaya davet edeceğine ve bu şekilde Türkiye’deki Bizans-Osmanlı çalışmaları sahasında önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyoruz.

akantuna 5 gün önce

tsk ederiz

alikosee 6 ay önce

Kaynak tarih okumaları için eşsiz değerdi. Yönetici arkadaşlara tavsiyem kaldırılmış kitapları kontrol etsinler. Emeğinize sağlık

highwaymen 7 ay önce

Bizans Tariihi konusunda tez çalışmam için gerçektem eşsiz bir kaynak. Tüm tarih öğrencilerine tavsiye olunur.Sitenin yönetici kadrosuna tebrikler!!!!!!!

"> ');